Свято Успіння, або чому Богородиця не злякалася смерті - митрополит Антоній

Свято Успіння, або чому Богородиця не злякалася смерті - митрополит Антоній Свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке Православна Церква відзначає сьогодні, 28 серпня, нагадує людині про те, що її душа, створена Господом, буде жити вічно. Про це сказав керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), повідомляє Центр інформації УПЦ.

Невоцерковленій людині, напевно, не зовсім зрозуміло, як Церква може святкувати день смерті. Але православна віра розглядає завершення земного життя не як подію гнітючу, а як нове народження, адже мета життя кожного християнина - возз'єднатися з Христом. За переказами, коли Архангел Гавриїл сповістив Богородицю про день Її кончини, Вона не засмутилася, а прийняла новину з радістю і стала старанно молитися. Чому Божа Матір не злякалася смерті? Бо знала, що душа, створена Господом, буде жити вічно. Саме цю істину слід пам'ятати кожній людині», - зазначив митрополит Антоній.

Також керуючий справами УПЦ додав, що в Україні свято Успіння Божої Матері вшановується особливо, адже всі три лаври: Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська освячені на честь Успіння Богородиці.

«Це пов'язано з тим, що витоки чернецтва сходять до Святої Гори Афон. Саме там трудився преподобний Антоній Печерський. Афон - земний уділ Богородиці, і братія Святої Гори особливо шанує Матір Божу як Заступницю і Покровительку. Після Успіння Приснодіва Марія не позбавила наш світ Свого піклування та гаряче молиться за кожного з нас. Преподобний Антоній сприйняв традицію свята Успіння Богородиці і переніс її з чернечої республіки на наші землі», - розповів митрополит Антоній.