Храм святої мучениці Параскеви

с. Богданівка,
вул. Леніна, 184

Історія храму

Храм святої мучениці ПараскевиКоли і ким була збудована церква свм. Параскеви, яка існувала до 1945 року жителі села не пам’ятають. Відомо лише з матеріалів-досліджень вчителя Удода Сергія Васильовича, який тривалий час працював в Богданівській школі, що перша школа в селі Богданівка була організована ще в 1892 р. дяком при церкви, що стояла в центрі села. Прізвище дяка ніхто не пам’ятає. Дяк навчав дітей грамоти і Закону Божого. Щорічно навчалось у цій школі 15-20 дітей. У 1893 року було споруджено будинок для школи із цегли на дві класні кімнати і квартири для одиноких вчителів. Отже, в школі працювали два, а пізніше три вчителі. Вивчали тут арифметику, російську мову, історію, географію, природознавство і Закон Божий. Церква була дерев’яна, набагато краща, ніж в сусідньому селі В. Димерка. З приходом Радянської влади дзвони церкви відвезли на станцію Бобрик, здали в металолом, а саме приміщення переобладнали на клуб, де своє дозвілля проводила молодь. Перед початком Великої Вітчизняної війни, клуб переобладнали знову у церкву. Протягом війни постійно проводились богослужіння священником на прізвище Шевченко.

Все нажите, всі труди згоріли в пожежі 1943 року, яка була вчинена німцями, що відступали. Згоріло 485 сільських будинків, а храм залишився величаво стояти непошкодженим. Владоможці перетворили його спочатку на зерносховище, а потім на штаб самооборони. У грудні 1945 року із-за недотримання правил протипожежної безпеки церква згоріла.

Храм святої мучениці Параскеви В 1993 році силами громади с. Богданівки за сприяння сільського бібліотекаря Хилько Марії Панасівни, голови сільської ради Згоннік Тетяни Іванівни, директора птахорадгоспу «Богданівський» Яніцького Петра Васильовича та районної Держадміністрації з бувшого медпункту зробили тимчасову церкву. Слід відзначити найактивніших учасників, які облаштовували храм. Це Цьомка Ганна Пилипівна, Бобко Клава Олексіївна та її чоловік Михайло, Цьомка Софія Яківна та її чоловік Михайло, Бобко Дмитро Васильович і Борис Гордійович та Хилько Віра Петрівна.

У тимчасовому храмі першим настоятелем був священник Василь Олексійович Фуртатенко, який був дуже трудолюбивим, ревностним у Богослужінні, увесь час облаштовував храм іконами. Промовляв змістовні проповіді ревносно служив уставні богослужіння, проводив збори парафіян. Він подавав добрий приклад у вихованні дітей (мав трьох синів), був не вибагливий до матеріальних умов.

Храм святої мучениці Параскеви 2 квітня 1995 року отця Василія змінив отець Гліб, який жив в м. Києві. Він володів великим даром співу і слова. Жоден прихожан церкви не залишався байдужим після його богослужіння. Після п’ятимісячного служіння батюшка захворів і змушений був залишити храм. На зміну йому приїхав молодий батюшка Михайло, який тільки-но закінчив Київську духовну семінарію. Із-за сімейних обставин, прослуживши більше місяця, виїхав. 5 жовтня 1995 року Київська митрополія направила в храм священика Олександра Волколупова, який мав медичну і духовну освіту. Він дуже старанно готувався до вечірнього і денного богослужінь. Завжди був привітний, людяний; його всі любили. Та він пробув лише сім місяців, із-за сімейних обставин, змушений був залишити храм. Через деякий час, 4 травня 1996 року, перед святом Вознесіння, у наш храм прибув отець Антоній Ярославович П’ясецький, 1962 року народження, який вже п’ятнадцять років працює в храмі свм. Параскеви. У 1998 році після свята Маккавеїв під мудрим керівництвом настоятеля отця Антонія та силами громади села Богданівки та Залісся було розпочато будівництво нового храму, який уміщав в собі тимчасовий храм. Таким чином, паралельно з будівництвом храму разом звершувалось і богослужіння.

Храм святої мучениці ПараскевиЗ 4 листопада по 13 листопада 2006 року завершено роботи по встановленню куполів і почалися внутрішні роботи у храмі. Роботи ще тривають. Нині ведеться художнє оформлення храму художником Кривенко Сергієм Сергійовичем. Батюшка Антоній приймав безпосередню участь у будівництві храму. Він і будівельник, і повар. Слід відзначити найактивніших учасників будівництва діючого храму: голова сільської ради Дуженко Григорій Михайлович, Кочубей Микола Максимович, Наконечний Анатолій Васильович, Цьомка Ганна Пилипівна, Гірчук Ганна Миколаївна, Олійник Микола Йосипович, Бобко Анатолій Олександрович, Хилько Людмила Михайлівна, Литовченко Ольга Федорівна, Дуженко Катерина Петрівна, Цьомка Софія Іванівна і її сім’я, Теплюк Варвара Іванівна, Гергель Марія Петрівна, Кеуш Ніна Миколаївна, Різаненко Ганна Гордіївна, Залізна Ганна Матвіївна, Павлова Ганна Іванівна і Олексій Іванович, Цьомка Ганна Андріївна і її сім’я, Ткаченко Олег Вікторович, приватні підприємства міста Броварів та Підсобного і Заліського господарств.

Настоятель

Протоієрей Пясецький Антон ЯрославовичПротоієрей Антон Ярославович П'ясецький народився 4 червня 1962 року в селі Королівка, Борщівського району Тернопільської області в сім’ї селянина. Після закінчення Королівської середньо-освітньої школи в 1979 році вступив до Новомосковського сільськогосоподарського технікуму і закінчив його в 1981 році. З 1981 року по 1983 рік служив в Радянській Армії. В 1988 році вступив до Одеської духовної семінарії, після закінчення якої в 1992 році рукоположився на сан священника. З 1996 року служить в храмі святої великомучениці Параскеви с. Богданівка, Броварського благочиння Київської єпархії.

Як добратися. З автостанції «Дарниця», що знаходиться недалеко від зупинки метро «Чернігівська», ходять маршрутки Київ-Рудня, Київ-Заворичі, Київ-Богданівка. Їхати в Богданівку до зупинки «Сільська Рада».

Статистичні дані. У звичайні суботи і неділі храм відвідують 7-30 чоловік, у великі свята 20-50 чоловік. На Пасху 500-600 чоловік.