БЕРЕЗАНЬ. Архангело-Михайлівська парафія відзначила 25-тиліття освячення храму.

БЕРЕЗАНЬ. Архангело-Михайлівська парафія відзначила 25-тиліття освячення храму.

19 вересня 2023 року в день пам'яті Чуда архістратига Божого Михаїла в Хонах з благословення...

Неділя 15-та після П’ятидесятниці

Неділя 15-та після П’ятидесятниці

17 вересня, у Неділю 15-ту після П’ятидесятниці, Керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський...

Неділя 13- ту після  П’ятидесятниці

Неділя 13- ту після П’ятидесятниці

3 вересня 2023  року , в Неділю 13- ту після  П’ятидесятниці Високопреосвященніший Марк,...

Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці

28 серпня 2023 року, у свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії,...

Неділю 12-та після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Феодосія, ігумена Печерського

Неділю 12-та після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Феодосія, ігумена Печерського

27 серпня 2023 року, у Неділю 12-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобного Феодосія,...

Неділя 11-та після П’ятидесятниці

Неділя 11-та після П’ятидесятниці

20 серпня, у Неділю 11-ту після П’ятидесятниці, Керуючий митрополит Бориспільський і Броварський...

Українська Православна Церква відзначила девʼяту річницю інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія

Українська Православна Церква відзначила девʼяту річницю інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія

17 серпня 2023 року у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось урочисте богослужіння з...

 Свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього

Свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього

14 серпня 2023 року, у свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього та день...

Річний звіт інформаційно-просвітницького відділу Бориспільської єпархії Української Православної Церкви

30 грудня  2015 р.

Керівник – протоієрей Анатолій Слинько

 

Ваше Високопреосвященство, всечесні отці!

За рік, що минає, діяльність Бориспільської єпархії значно збагатила інформаційний простір православної України. Основна робота інформаційно-просвітницького відділу була зосереджена на збиранні і висвітленні інформації на сторінках офіційного сайту  єпархії - http://boryspil-eparchy.org. За два роки існування сайту його дизайн і структура стали зразком для розробки сайтів інших єпархій Української Православної Церкви. У структурі сайту наглядно відображено адміністративний устрій єпархіального життя. Стрічка новин, яка оновлюється щодня, вказує на те, що єпархія живе повноцінним церковним життям. На сайті крім довідкової інформації про єпархію працюють три основні інформаційні рубрики — «Служіння архієрея», «Життя парафій», «Робота відділів єпархії», які активно поповнюються новинами.

Важливим завданням сайту - це донесення до суспільства офіційної позиції Церкви щодо різноманітних подій в Україні, висвітлення соціальної і гуманітарної діяльності парафій єпархії. Безліч цінних інтерв’ю та коментарів керуючого Бориспільською єпархією Високопреосвященнішого митрополита Антонія, розміщених на сайті, дають для кожного священика матеріал для роботи зі своїми прихожанами. Вони містять відповіді на актуальні питання, що задають сьогоднішні реалії.

Помітною подією року в Бориспільській єпархії, стало святкування 1000-річчя кончини святих князів Бориса і Гліба. У ході святкування в інформаційному просторі висвітлено подвиг святих князів через інтернет, буклети, надруковані Борисоглібською парафією міста Вишгорода, цікаві відео-сюжети, ряд акцій недільної школи Борисоглібської парафії та парафіями міста Переяслав-Хмельницький.  Також помітним стало святкування 150-річчя Зазимського Свято-Воскресенського храму, що було висвітлено у новинах, відеосюжетах, виданні буклетів, святкового концерту.

Як показує практика, новини-репортажі з фотографіями про концерти, літні дитячі табори, паломництва, соціальне служіння привертають більше уваги користувачів ніж коротенький опис богослужіння з приводу престольного свята. Звертаю вашу увагу, що змістовні та цікаві новини нашого сайту використовують офіційні і популярні загально-церковні сайти. А це в свою чергу популяризує в інтернеті, як саму Бориспільську єпархію так і парафію, в якій проходить цікавий захід.

Сайт єпархії поповнено новими рубриками і розширено структуру. Наприклад, з'явилися нові рубрики «Ювілеї», «Потрібна допомога».

Загальна кількість матеріалів сайту сьогодні складає 2590 публікацій. Відвідуваність за 2015 рік склала близько 60 000: з пошуковиків 32.8 % (19 330), прямі заходи 34.2% (20 000), переходів з інших сайтів 22.4% (13 198), із соціальних мереж 4.38% (2 579). Щоденна відвідуваність ресурсу в середньому 170 унікальних заходів. Географія відвідувачів за рік: Україна (54 724), Росія (2 709), Польща, Білорусь, США і інші. Найбільше запросів у пошуковиках: “бориспольская епархия”, “бориспільська єпархія”, “упц”, а також на перших позиціях у пошуковиках знаходиться назва населеного пункту + слово “церква” або “храм” прізвища і імена священиків.

Паралельно з офіційним сайтом єпархії існує мережа парафіяльних сайтів у загальноукраїнській системі church.ua. Тут для кожної парафії створено сайт-візитку в доменній зоні church.ua. Пошуковики в інтернеті досить добре їх знаходять. При бажанні парафії можуть самостійно займатися адмініструванням цих сайтів абсолютно безкоштовно. Деякі батюшки вже отримали доступ.

Також, багато років в мережі Інтернет працюють самостійні сайти деяких парафій і благочинь: парафія Бориса і Гліба м. Вишгород (http://boris-i-gleb-vyshegrad.kiev.ua),  парафія ап.Іоанна Богослова м. Бровари (http://ioann-bogoslov.kiev.ua),  Воскресенський храм с. Зазим'є (http://zazimye.info), Баришівське благочиння (http://blagobar.blogspot.com),  Церква архістратига Михаїла с. Лукаші (http://lukashichurch.blogspot.com),  Яготинське благочиння (http://yagotin.hrest.info).

Єпархія представлена в соціальних мережах: facebook, вконтакте, twitter, google+, youtube. Також у названих соціальних мережах присутні багато аккаунтів священиків Бориспільської єпархії.

До періодичних друкованих парафіяльних видань в цьому році додалася газета «Березанський церковний вісник», яка видається щомісяця і розповсюджується безкоштовно в Березанському благочинні.  Крім того продовжують видавництво своїх газет Борисоглібська парафія міста Вишгорода «Борисоглібський Вістник» та Свято-Воскресенська парафія села Зазим’є - «Зазимський Благовісник». Таким чином сьогодні єпархія має три місцеві газети. В основному в храмах єпархії поширюються листівки чужих видань: «Стрітенські», «Почаївські» листки і інше. Крім того священики деяких благочинь (Яготинського, Березанського, Баришівського) публікуються в місцевих світських газетах.

Доброю традицією стало видання парафіяльних однолистових та перекидних календарів з фотографіями і храмами парафій. Так на 2016 рік мають свої календарі: Заворицька, Зазимська, Недрівська парафії та деякі парафії Баришівського благочиння. Перед навчальним роком Миколаївська парафія села Рожівка випустила з друку настінну Православну абетку.

Розвиток комп’ютерних технологій сьогодні, - значно розширює можливості і методи проповіді. Наприклад, відео-архів єпархії поповнюється цікавими відеофільмами. Досить цікаво змонтовано фільм про 20 років парафіяльного життя Георгіївської громади села Заворичі. Також гарними відео-репортажами супроводжуються новини Баришівського благочиння.

Минулого року у нашій єпархії деякі священики  активно працювали у світському медіапросторі: на телебаченні, радіо. Наприклад отець Димитрій Денисенко виступає по радіо та телебаченню Вишгородського району з поздоровленням та поясненням основного змісту православних свят. Проте цього року така співпраця обмежена в силу недружнього відношення загалом українських ЗМІ до УПЦ.

Не дивлячись ні на що, парафії звершують свою спасительну місію – проповідують, ведуть соціальну і благодійну роботи. Задача нашого відділу - поширювати інформацію про це в інформаційному просторі. Тому прошу духовенство єпархії звертати більше уваги на подачу новин у наш відділ. Для спрощення роботи по складаню новини пропоную кожному настоятелю ознайомитися зі «Схемою написання парафіяльної новини», яка була роздана кожному. Там подані основні рекомендації та контактні дані відділу.

Сьогоднішньому суспільству, яке характеризується як інформаційне, пропонується нескінчений потік «інформаційної їжі», серед якої тяжко відфільтрувати правдиву інформацію від фейкової. Мисляча людина завжди зможе знайти правду у першоджерелі, а наш сайт є першоджерелом стосовно того, що відбувається в межах Бориспільської єпархії.

Надіємось на подальшу Господню допомогу та Вашу підтримку!

 

ДОДАТОК.

Схема написання парафіяльної новини (практичні рекомендації)