Жіночий монастир на честь Успіння Божої Матері с. Райківщина

Жіночий монастир на честь Успіння Божої Матері с. РайківщинаІгуменя: Наталія (Богодєєва)

Клірик: протоієрей Сергій Богодєєв

Адреса: Київська обл., Яготинський район, с. Райківщина, вул. Перемоги, 20

Історія

Заснований Успенський жіночий монастир в 2006 р. 29 травня 2008 р. був освячений престол на честь Успіння Божої Матері Блаженнішим митрополитом Володимиром.

Жіночий монастир на честь Успіння Божої Матері с. РайківщинаУ монастирі знаходяться місцевошановані ікони Божої Матері «Милующа» і святих благ. кн. Петра і Февронії Муромських. Нині монастир розвивається.

Протягом існування жіночої обителі було проведено багато різноманітних благодійних заходів:

1) Проводиться постійне піклування сестрами монастиря місцевого дитячого садочку. Допомога надається грошовими коштами, одягом, іграшками, шкільними речами та речами повсякденного вжитку. Крім того вихователі і діти отримують духовну літературу, натільні хрестики, ладанки. Проводяться релігійні бесіди.

2) Місцевій Райківщинській багатодітній сім’ї (7 дітей), надається різноманітна допомога.

3) Свято-Успенський жіночий монастир виконує пенітенціарну соціальну місію. Протягом 4 років обитель допомагає Чернігівській жіночій в’язниці речами, продуктами та грошовими коштами. Надсилається велика кількість духовної літератури.

4) Надається благодійна допомога біженцям зі сходу України. В дитячому притулку «Віночок» міста Яготина, перебувають дві багатодітні сімї (16 дітей), які отримують від жіночого монастиря необхідні речі та продукти.

5) Свято-Успенська обитель не залишається байдужою до людських нагальних потреб: постійно годує безпритульних та надає грошову допомогу хворим.

Настоятелька монастиря:

З 29 травня 2008 г. настоятелька монастиря ігуменя Наталія (Богодєєва)

Святині:

1. Ікона Божої Матері «Милуюча»

2. Частка мощей Св. бл. Матрони Московської

3. Частка мощей св. благ. кн. Петра і Февронії

4. Частки мощей:

Прп. Варсонофія Оптинського.

Прп. Серафима Каменського.

Свт. Луки Кримського.

Свт. Інокентія Іркутського.

Свщмч. Миколи Іскрівського.

Частка мощей одного з Севастійських мучеників.

Прп. Кукши Одеського.

Свт. Іоанна Шанхайського.

Прп. Іпатія Цілителя Києво-Печерського.

Прп. Паісія Києво-Печерського.

Прп. Іосифа Афонського.

Прп. Анатолія Оптинського.

Прп. Гавриїла Афонського.

Престольні свята, дні шанування чудотворних і шанованих ікон, святих покровителів, інші пам’ятні для монастиря дати:

1. 28 серпня — Успіння Божої Матері, ікони Божої Матері «Милуюча».

3. 8 липня — св. благ. кн. Петра і Февронії.

Розклад Богослужінь:

Понеділок: 9.00 — молебень з акафістом св. благ. кн. Петру і Февронії.

Середа: 9.00 — молебень з акафістом перед іконою Божої Матері «Милуюча».

П’ятниця: 17.00 — Парастас.

Субота: 8.00 — Божественна Літургія, заупокійна панахида.

Всенощна у літній час о 17.00, у зимовий час о 16.00.

Неділя: 8.00 — Божественна Літургія.

Як дістатися на громадському транспорті:

— Від Дарницької автостанції (метро Лісова) маршруткою Київ-Яготин до Яготину. Далі — маршруткою до с. Райківщина.

— Від метро «Петрівка» електричкою Київ-Гребінка до Яготину, далі — маршрутом до с. Райківщина.

Як дістатися на автомобілі з Києва:

По трасі Київ — Харків (100 км) знак Яготин — Райківщина — монастир (25 км)

Адреса і контакти:

Поштова адреса, індекс: 07713, с. Райківщина Яготинського р-ну Київської обл., вул. Перемоги 20.

Телефони: 066-431-63-53

(04575) 36-9-96