Храм на честь Успіння Божої Матері м. Переяслав-Хмельницький

Храм на честь Успіння Божої Матері м. Переяслав-ХмельницькийНастоятель: прот. Іоанн Гайдучок

клірик: прот. Іоанн Гайдучок

Адреса: Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, пл. Переяславської Ради, 1

Історія храму

Успенський собор – спадкоємець легендарного собору, біля якого козаки заприсяглися на вірність московському царю. Той храм, збудований у 1596 році Костянтином Острозьким, згорів у 1655 році. На його місці в 1760 збудували великий дерев’яний храм з дев’ятьма візантійськими банями. Але в 1825 році його так переробили, що, за словами Шевченка, «неможливо дивитись на нього, а не лише малювати».

Сучасний Успенський собор збудували у 1896 році у популярному тоді «цегляному» стилі. Фасади собору вмістили у собі мотиви різностильового декору романських, готичних та візантійських споруд. За допомогою фігурної цегляної кладки будівельники створили химерні орнаменти.

Храм на честь Успіння Божої Матері м. Переяслав-Хмельницький