Види мотивацii персоналу

Зовнішня мотивація. Причина до дії пов'язана із зовнішніми факторами, які часто виникають в результаті винагороди або покарання. Вона частіше супроводжується словом «я маю», ніж «я хочу», іноді вона ефективна в короткостроковій перспективі, але вимагає додаткового підкріплення, щоб її можна було перетворити на постійні стратегії дій.

Наприклад, я працюю заради грошей, а не заради задоволення, я їм здорову їжу, бо існує соціальний та сімейний тиск, а не через реальну потребу дбати про своє здоров'я, я не перевищую швидкість, бо боюся штрафу, а не тому що я не хочу нікому нашкодити. Ми часто недооцінюємо силу зовнішньої мотивації, доречі для вас такий презент, онлайн тренінги для керівників, по мотивації

Буває, що до того, як у нас розвинеться сильна мотивація, що глибоко укорінилася в наших переконаннях і потребах, єдине, що у нас є або з чого ми можемо почати, — це зовнішні фактори та обставини, які змушують нас діяти. Варто пам'ятати, що якщо ми маємо поставлену мету, то краще зовнішня мотивація, ніж її відсутність.

Внутрішня мотивація викликає бажання діяти і продовжувати діяти незалежно від наявності зовнішніх факторів. Фраза, яку часто повторюють студентам: «Ви вчитеся не так на мене і оцінки, але в себе», чудово ілюструє цей тип мотивації. Проста дія або досягнення мети - це нагорода та позитивне підкріплення, а ступінь мотивації визначається засвоєнням цінностей, потреб, особистісних якостей та темпераменту.

Виконання тренувань незалежно від того, чи супроводжує їх тренер чи ні, дотримання дієти, навіть якщо є можливість непомітно перекусити, або виконання необов'язкових домашніх завдань із іноземної мови. Внутрішня мотивація значно підвищує ефективність досягнення мети, але варто пам'ятати, що більшість населення має навчитися її свідомо використовувати, як зміцнювати та як долати кризи, що виникають внаслідок тимчасового зниження мотивації, також пропонуємо онлайн корпоративні тренінги з логістики що ціваво, безкоштовно.

Варто визначити, які види діяльності природним чином викликають у нас внутрішню мотивацію: чи то діяльність у сфері здоров'я, особистісного розвитку чи соціальних відносин. Пізнання механізмів, які працюють у нас, дозволить застосувати ці стратегії в сферах нашого життя, де на даний момент править «я мушу», а не «я хочу».

Прагнення до — тобто мотивація, спрямовану позитивне підкріплення, тобто винагороду. Незалежно від того, чи є винагорода внутрішньою (почуття задоволення, зміцнення почуття цінності після досягнення мети) або зовнішньою (фінансовий бонус), у деяких з нас переважає мотивація, пов'язана з винагородою.

Уникнення - тобто мотивація, пов'язана з негативним підкріпленням, тобто покаранням. Дії ґрунтуються на бажанні уникнути покарання та пов'язаних із цим втрат або дискомфорту. Для деяких із нас домінуючим мотиватором є прагнення мети. Тому ми дотримуємося дієти, щоб уникнути збентеження, коли ми одягаємо купальник, а не для того, щоб відчувати захоплення з боку оточуючих. Виконання роботи з побоювання невдоволення начальника, вивчення іноземної мови, щоб уникнути збентеження під час поїздки за кордон і т.д.
Предыдущая статья
Следущая статья


Вернуться